Büyük Aşk!...
32 Yıl Sonra Kavuştular

Büyük Aşk

 

32 Yıl Sonra Kavuştular

 

Avustralya’nın Melbourne kentinde kentinde yaşayan Bülent Mimaroğlu  32 yıl önce İzmir Ticaret Lisesi’nden sevgilisi olan Gülay Oğuztaş ile Eşrefpaşa Düğün Salonun’nda kıyılan nikahla evlendi.

Bülent Mimaroğlu aşk hikayelerini Yeni Haber Gazetesi’ne şöyle anlattı:

” Ben Gülay ile İzmir Ticaret Lisesi 1977-1978 döneminde 5-G sınıfında birlikte okudum. Okulumuz bittiğinde Gülay ile evlenmek için ailemden izin istedim ancak babam henüz ekmeğimi elime almadığım için izin vermedi. O zamanlar çok sevdiğim Gülay ile evlenemedim. Ve kader beni Avustralya’ya sürükledi. Evlendim ve iki kızım oldu. Ancak bir süre önce eşim kanserden vefat etti. Ben bu üzüntüyle yaşarken büyük bir tesadüf  sonucu bir arkadaşımın aracılığı ile Gülay ile internette karşılaştık” dedi.

İzmir’de muhasebecilik yapan ve bir süre önce emekli olan Gülay Oğuztaş “Ben birkaç yıl önce eşimden boşandım ve kızımla birlikte yaşıyordum. Ancak eşim kansere yakalandı. Bende boşanmamıza rağmen eşimi yalnız bırakmadım ve İzmir’de kanser tedavi sürecinde  yanında oldum. Yine kemoterapi için hastaneye gittiğimde yıllardır görmediğim lise arkadaşım Seher Paçal ile karşılaştım. Annesi kanserdi ve tedavi görüyordu. O daha önce Bülent ile İzmir’de karşılaşmış ve bana onun durumunu anlattı. Bülent’in eşinin kanserden vefat ettiğini öğrendim. Çok üzüldüm ve Seher’den aldığım msn adresi ile Bülent’e başsağlığı dilemek istedim. Ve Bülent ile internette  görüşmeye başladık. Ve bu bizim 32 yıl sonra ilk karşılaşmamız oldu. O ve ben kameralarımızı açtık ve yıllar sonra birbirimizi gördük. O gün Bülent bana telefon açarak evlenme teklifi etti. 32 yıl sonra birbirimizi ilk kez görüyorduk. Önce şaşkınlık yaşadım ama bu teklifi hemen kabul ettim” dedi.

Önce nişan yapmaya karar veren Bülent ve Gülay geçtiğimiz 14 Şubat Sevgililer Günü’nde nişanlandı. Nişanı anlatan Bülent Mimaroğlu, “Gülay’ın evlilik teklifimi kabul etmesi üzerine nişanlanmaya karar verdik. Durumu kızlarıma anlattım ve internet aracılığı ile nişan yapmaya karar verdik. Burada bulunan bir Türk din adamı aracılığı ile internetten kamera aracılığı ile nişanlandık ve dini nikah kıydık. O an Gülay’ın Foça’da yaşayan anne ve babasından telefon aracılığı ile kızlarını istemeyi de ihmal etmedim. Ailesinin de rızasını alarak nişanımızı yaptık” dedi.

Nişandan sonra evlenmek için uçakla Türkiye’ye gelen Bülent Mimaroğlu ve Gülay Eşrefpaşa Evlendirme dairesinde ailelerin ve dostlarının katıldığı nikahla evlendi. Çiftin mutlulukları ise  görülmeye değerdi.

Bizde Yeni Haber ailesi olarak onlara mutluluklar diliyoruz.

Yorum Ekle
Yapılan Yorumlar
 
 
Son Haberler
Maile Gönder
Yazıcıdan Çıkart
   
Diğer Gündem Haberleri
Muzaffer Tezel’e İGC’den Şeref Divanı Beratı
Gazeteci Muzaffer Tezel, Evlendi
Güvenlik ve Yargı Muhabirlerinden Görkemli Açılış
"Yeni Haber Gazetesi’ne Anlamlı Ziyaret"
Yazar Canan Tan DEÜ Tıp Fakültesi Öğrencileriyle Buluştu ...
İzmirli Girişimci Kadınlar Konak’ta
Polis ve Adliye Muhabirleri Derneklerine Kavuştu
Denizli’den Gelen Organ Dilmen Ailesi’ni Sevince Boğdu
Konak’ta “Naylon Yerine Bez Torba”
Bornova Mevlana Pazaryeri Açıldı
DEÜ’ye Anlamlı Bağışa Teşekkür
İşte Örnek Dayanışma “İzmir’in Girişimci Kadınları”
“Mösyö” Emekli Oldu
İGC’den 72 Gazeteciye Şeref Divanı Beratı
İnadına Bayraklı
Çiğlili Çocuklar Oyuncak Müzesini Gezdi
Konak Belediyesi’ne Süreklilik Onur Ödülü…
Başkan Cevat Durak’ın Avrupalı Misafirleri
Bornova BELGEM’in başarısı tescillendi
Başkan Cevat Durak’a Teşekkür
Haber Arşivi